Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

Idealne miejsce dla dużych i małych!

Szukając atrakcji na Kaszubach nie sposób nie natknąć się na Szymbark. Centrum Edukacji i Promocji Regionu, mieszczące się u stóp najwyższego wzniesienia tego terenu – Wieżycy,  to popularny kompleks obiektów turystycznych, wśród których przyjemnie można spędzić cały dzień. Szymbark jako wioska położona w sercu ziemi kaszubskiej stanowi niemal obowiązkowy punkt do odwiedzenia podczas pobytu na Kaszubach. Warto zaznaczyć, że miejsce jest atrakcyjne zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych turystów.

Szymbark to nie jest zwykłe muzeum ani skansen. To kompleks wielu atrakcji z przeróżnych dziedzin, dzięki czemu każdy znajdzie tu interesujące go obiekty. Wśród najpopularniejszych wymienić można:

 • Najdłuższa deska świata. Spacerując z przewodnikiem wysłuchamy ciekawych historii związanych z atrakcją oraz posłuchamy, jak brzmi prawidłowo zaśpiewany „Alfabet kaszubski”
 • Dom do góry nogami. To jeden z najpopularniejszych obiektów Szymbarku, w którym na własnej skórze można poczuć działanie błędnika,
 • Największy koncertujący fortepian świata, czyli niewątpliwa atrakcja dla muzyków i nie tylko,
 • Dom Sybiraka,
 • Bunkier Gryfa Pomorskiego,
 • Kaszubski Świat Bajek,
 • Kościółek św. Rafała Kalinowskiego,
 • Dom Powstańca Polskiego,
 • Dom Harcerza,
 • Statua Świętosława Kaszubskiego,
 • Stół noblisty dla 230 osób,

oraz wiele innych.

Wśród atrakcyjnych obiektów znajdujących się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu znajduje się też Park linowy, Kino XD, Browar Kaszubska Korona serwujący niepasteryzowane i niefiltrowane piwa prosto z nalewaka oraz plac zabaw.

Gdy dopadnie nas głód, mamy okazję nasycić się w restauracji „Góscyńc Pod Wioldźim Dela”, Chacie Kaszubskiej lub sali biesiadnej z grillem i ogniskiem. Na mniejszy głód sprawdzą się lody, gofry czy wypieki z piekarni. Istnieje także możliwość samodzielnego wypieku chlebków.

Chcąc zobaczyć wszystkie atrakcje skansenu w Szymabrku należy przygotować sobie minimum 2-3 godzin. Przejście ścieżki najważniejszych obiektów wraz z przewodnikiem zajmuje około 1,5 godziny. Cena biletu na rok 2021 dla klienta indywidualnego wynosi 30zł. Dzieci do lat 6 zwiedzają bezpłatnie. Posiadający Kartę Dużej Rodziny mogą liczyć na zniżki.

o wielu
o wielu

Wielki potencjał ma ta niewielka wioska! Tu przeżyjesz niezapomniany wypoczynek mając w zasięgu spaceru wszystko, czego możesz potrzebować na wakacjach. Rewelacyjne, strzeżone kąpielisko nad pięknym i czystym Jeziorem Wielewskim to nie wszystko. Kompleksowo zaopatrzone sklepy, punkty gastronomiczne, apteka, przychodnia, stacja paliw, zabytkowy kościół, trasy rowerowe, scena nad jeziorem, deptak wzdłuż plaży, ścieżki do spacerów i pyszne lody! Wakacyjny charakter turystycznej wioski miesza się ze spokojem i ciszą lasów, pól, jezior i łąk. Mnogość atrakcji turystycznych równoważy szereg malowniczych krajobrazów możliwych do oglądania z wody, lądu, a nawet z powietrza. Tu wypoczniesz tak, jak lubisz!

Zobacz ofertę naszych domków
Śledź nas na bieżąco!