Loty paralotnią nad Kaszubami

Świat z lotu ptaka ma zupełnie inne oblicze niż ten oglądany z perspektywy ziemi. Dlatego loty paralotnią to pokusa, której na Kaszubach naprawdę warto ulec! Spędzając wczasy na Kaszubach w Wielewskim Zakątku jesteśmy o krok od zakosztowania podniebnych lotów, podczas których malowniczo zaprezentują się przed nami (a konkretniej pod nami) rozległe jeziora, dorodne lasy i barwne pola uprawne.

Kilka kilometrów od domków letniskowych Wielewski Zakątek znajduje się miejscowość Borsk, a tam lotnisko, z którego codziennie wyruszają na przygodę paralotnie. Firma Jet Stream oferuje niezapomniane przeżycia na wysokościach. Czyż wakacje to nie idealny czas na niezwykłe doznania? Jako zachętę podajemy kilka zdjęć wykonanych podczas lotów tandemowych, a poniżej najważniejsze informacje dla chętnych.

Chęć odbycia lotu zgłaszać można pod numerami telefonu 500-100-788 lub 517-240-062. Loty odbywają się każdego dnia, pod warunkiem braku opadów, zagrożenia burzowego oraz przy wietrze nie większym niż 4m/s. Nie trzeba mieć żadnego kursu lub szkolenia, gdyż cały lot obsługuje profesjonalista dbający o Wasze bezpieczeństwo. Tobie pozostaje napawać się szaleńczo pięknymi widokami. Loty tandemowe trwają około 10-15 minut i odbywają się minimum na wysokości 500-600m. Mogą jednak być znacznie wyżej :)

Jako, że loty paralotnią zaliczane są do nieco bardziej ekstremalnych sportów, nie każdy powinien brać w nich udział. Zdecydowanie niewskazane są tego typu przeżycia dla osób z epilepsją, zaburzeniami układu krążenia, chorobami serca czy dla tych, którym często zdarzają się omdlenia. Lęk wysokości również może być problematyczny podczas lotu. Nie ma za to przeciwwskazań co do uczestnictwa dzieci, które ukończyły 13 lat i mają 140cm wzrostu (o ile rodzice wyrażą pisemną zgodę) oraz osób niepełnosprawnych (po rozmowie z pilotem).

Aby w pełni cieszyć się lotem pamiętajcie, że temperatura odczuwalna na wysokości może się znacznie różnić od tej na ziemi, dlatego zalecamy cieplejsze ubranie oraz obuwie usztywniające staw skokowy. O nic więcej martwić się nie trzeba. Sprzęt, jaki oferuje Jet-Stream jest nowy, w pełni sprawny i spełnia wszelkie wymogi stawianie atrakcjom tego typu.

Pomówmy o cenach, gdyż jak się można domyślić, za wspaniałą atrakcją mogę kryć się spore koszta. Cena tej niezapomnianej przygody, którą dodatkowo uwieczni profesjonalny sprzęt do wideofilmowania to 299zł. Wiadomo, za 1/10 tej sumy wypożyczymy rowerek wodny, którym znacznie dłużej popływamy po jeziorze, jednak czy jest sens porównywać poziom emocji towarzyszących obydwu atrakcjom? :)

o wielu
o wielu

Wielki potencjał ma ta niewielka wioska! Tu przeżyjesz niezapomniany wypoczynek mając w zasięgu spaceru wszystko, czego możesz potrzebować na wakacjach. Rewelacyjne, strzeżone kąpielisko nad pięknym i czystym Jeziorem Wielewskim to nie wszystko. Kompleksowo zaopatrzone sklepy, punkty gastronomiczne, apteka, przychodnia, stacja paliw, zabytkowy kościół, trasy rowerowe, scena nad jeziorem, deptak wzdłuż plaży, ścieżki do spacerów i pyszne lody! Wakacyjny charakter turystycznej wioski miesza się ze spokojem i ciszą lasów, pól, jezior i łąk. Mnogość atrakcji turystycznych równoważy szereg malowniczych krajobrazów możliwych do oglądania z wody, lądu, a nawet z powietrza. Tu wypoczniesz tak, jak lubisz!

Zobacz ofertę naszych domków
Śledź nas na bieżąco!