Dlaczego warto jechać na wakacje poza sezonem?

Najchętniej obleganym wakacyjnym terminem jest przełom lipca i sierpnia. Chcąc zarezerwować pobyt w Wielewskim Zakątku w tym czasie, powinieneś kontaktować się z nami najpóźniej w styczniu. Czy jednak to naprawdę najlepszy czas na urlop? A co, jeśli przekonam Cię, że najlepszy czas na wakacje to CZERWIEC? :)

Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, dlaczego wczasowicze najchętniej wybierają lipiec/sierpień na czas błogiego relaksu. To typowo miesiące wakacyjne, a plany urlopów rodziców w dużej mierze zależą od wakacji dzieci chodzących do szkoły. W dodatku starając się wyznaczyć najgorętszy (co dla wielu oznacza najlepszy) czas na wakacje, wszyscy cyrklują w sam środeczek. Sezon w pełni. Wszystkie lokale otwarte. Wszędzie widać życie, radość…

Dlaczego więc czerwiec miałby być lepszy?

Zacznijmy od najważniejszego – dyspozycyjność. Jeśli większość rzuca się na wakacyjne terminy, dużo łatwiej uzyskać będzie dłuższy urlop w mniej obleganym czasie. Szef z pewnością się ucieszy takim pomysłem. Dla podróżujących bez dzieci lub z małymi dziećmi problemem nie będzie również wakacyjna przerwa szkolna. W przypadku starszych dzieci jest nieco gorzej. Nie będziemy przecież namawiać do opuszczania ostatnich (i tak okrutnie nudnych i nic nie uczących)dni w szkole po wystawieniu ocen ;)

Czerwiec to także znacznie lepsza dostępność domków i niższe ceny! Nie tylko biorąc pod uwagę pobyt, ale często także rozmaite atrakcje, jedzenie i wejściówki w ciekawe miejsca.

Jedziemy dalej z argumentami. Nigdy nie zobaczysz tak świeżej i soczystej zieleni jak w maju i czerwcu. To wtedy natura, która ledwo wstała ze snu zimowego, pokazuje pełną paletę barw, a ptakom chce się jeszcze śpiewać. Co więcej czerwiec to najdłuższe dnie i często najcieplejsze noce. Czy może być coś przyjemniejszego niż powolny zachód słońca i siedzenie przy ognisku do późnych godzin (albo już wczesnych) przy ciepłym, letnim wietrzyku?

Analizując pogodę, czerwiec bardzo często obfituje już w upalne dnie. Jednak zwykle temperatura jest nieco niższa, idealnie przyjemna. Taka, przy której masz szanse faktycznie wypocząć, zwiedzić coś i zrelaksować się, a nie tylko szukać cienia i marzyć o zachodzie słońca, który przyniesie odrobinę wytchnienia :) Majowa i czerwcowa pogoda to idealny czas na podróże z małymi dziećmi i psami, które znacznie gorzej znoszą upały.

Na koniec argument, który przekona wielu. Kolejki. W sklepie, na parking, w restauracji i po lody od Adama (ten, kto był w Wielu dobrze wie, o których lodach mowa :) Jadąc do nas w czerwcu znajdziesz wygodne miejsca na plaży. Nie będziesz musiał odstać zanim wjedziesz lub wyjedziesz z parkingu przy jeziorze. Dostaniesz dobrze wysmażoną karkówkę, a nie pół surową, bo obsłudze się spieszy. I w końcu - nie będziesz musiał czekać godzinę w kolejce po słynne lody!

Przekonaliśmy? To zapraszamy do rezerwacji terminów :)