Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie

1 strusie jajo to odpowiednik nawet 30 jaj kurzych!

Tą ciekawostką zapraszamy Was do Farmy Strusi Afrykańskich w Garczynie. Dojazd z domków letniskowych Wielewski Zakątek zajmuje nieco ponad pół godziny. Jak to na Kaszubach zwykle bywa, obiekt położony jest w przepięknych okolicznościach przyrody, z dala od hałasu ulic. Jeśli szukasz rodzinnych atrakcji na Kaszubach, podobnie jak Skansen w Szymbarku, farma to idealne miejsce na spędzenie tam całego dnia.

Atrakcje na Kaszubach farma strusi

Farma w Garczynie jest najstarszą hodowlą Strusi w Polsce. Pierwszy struś postawił tam swoją dwupalastą nogę w 1993 roku. Od tego czasu ilość tych ogromnych ptaków wzrosła do 300! Jeśli w sezonie letnim wybierzesz się odwiedzić tę wspaniałą społeczność, zobaczysz nie tylko dorosłe okazy, ale i młode oraz pisklęta. A co jest młodszego od pisklęcia? A no jajo! W Garczynie zjesz jajecznicę zrobioną że strusich jaj. Do jej przygotowania potrzebna jest... wiertarka.

Atrakcje na Kaszubach strusie jajo

Co jeszcze? Farmę zwiedzać można samodzielnie lub w grupach 10-osobowych z przewodnikiem. Oprócz głównej atrakcji, obiekt posiada także miejsca do zorganizowania pikniku, wielką piaskownicę z zabawkami, dużo zielonych terenów do wybiegania się np. za piłką i miejsce, aby schronić się przed nagłym deszczem. Jest też pawilon handlowo-gastronomiczny. Dla grup istnieje możliwość zorganizowania ogniska. Bilety są w przystępnych cenach, więc serdecznie zapraszamy do poznania bliżej tych arcyciekawych ptaków.

A teraz kilka strusich ciekawostek:

  • Dorosłe ptaki nie zmieszczą się w mieszkaniu. Ich wysokość sięga od 2,5 do 3m
  • Żyją nawet 60 lat.
  • Doskonale widzą i słyszą.
  • W ciągu sezonu, samica znosi około 50 jaj, które w smaku są podobne do jaj kurzych, jednak ich gotowanie wymaga znacznie więcej czasu (gotowanie na twardo to aż 1,5h!)
  • Są płochliwe, a przez to niebezpieczne - kopią z wielką siłą, więc nie polecamy podejmowania prób zaprzyjaźniania się z nimi.

o wielu
o wielu

Wielki potencjał ma ta niewielka wioska! Tu przeżyjesz niezapomniany wypoczynek mając w zasięgu spaceru wszystko, czego możesz potrzebować na wakacjach. Rewelacyjne, strzeżone kąpielisko nad pięknym i czystym Jeziorem Wielewskim to nie wszystko. Kompleksowo zaopatrzone sklepy, punkty gastronomiczne, apteka, przychodnia, stacja paliw, zabytkowy kościół, trasy rowerowe, scena nad jeziorem, deptak wzdłuż plaży, ścieżki do spacerów i pyszne lody! Wakacyjny charakter turystycznej wioski miesza się ze spokojem i ciszą lasów, pól, jezior i łąk. Mnogość atrakcji turystycznych równoważy szereg malowniczych krajobrazów możliwych do oglądania z wody, lądu, a nawet z powietrza. Tu wypoczniesz tak, jak lubisz!

Zobacz ofertę naszych domków
Śledź nas na bieżąco!