Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny

A może by tak, w ramach wczasów na Kaszubach, wybrać się w podróż kilkaset lat wstecz?

Na taką atrakcję zaprasza Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Droga z domków letniskowych Wielewski Zakątek zajmie Wam jedynie 20 min, a wrócicie z pewnością zadowoleni. Muzeum oferuje ciekawie spędzony dzień na świeżym powietrzu, a jednocześnie cenną naukę. Oprócz wiedzy na temat życia dawnych pokoleń, budynków architektonicznych oraz używanych urządzeń, mamy okazję porównać rytm dnia ówczesnych ludzi z naszym i... zaczerpnąć z tego małą lekcję doceniania. Codzienność wypełniona czasochłonnymi i trudnymi do wykonania bez prądu pracami, a jednocześnie spokój i duży kontakt z naturą kontra nasza codzienność - stres i brak czasu, mimo ułatwień elektronicznych w każdej dziedzinie życia.

Koniec przemyśleń, przejdźmy do konkretów :)

Początki muzeum to początki XX wieku. Obiekt położony jest tuż nad jeziorem Gołuń, czyli części przepięknego Morza Kaszubskiego. Obiekt rozpościera się na powierzchni 22ha. W jego skład wchodzą liczne budynki, w tym kościoły, kuźnia, szkoła, chałupy, warsztaty rzemiślnicze, wiatraki, budynki gospodarcze, karczma i wiele innych. Zwiedzając oglądamy przedmioty codziennego użytku oraz zachwycamy się rękodziełem tamtych czasów (ceramiką, plecionkami czy wielobarwnymi kaszubskimi haftami).

W ramach zwiedzania możemy podziwiać aktualne wystawy oraz wziąć udział w warsztatach, np. z malowania na szkle czy języka kaszubskiego. Te ostanie przeznaczone są dla grup i należy wcześniej zgłosić chęć udziału organizatorom.

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny to miejsce dla całych rodzin. Specjalna wystawa "Muzeum do zabawy?" przeznaczona jest dla najmłodszych. W przystępny i ciekawy sposób, poprzez aktywną zabawę, dzieci poznają styl życia swoich praprapradziadków.

Obiekt organizuje także liczne imprezy. Warto zerknąć w ich kalendarium, aby nie przegapić czegoś ciekawego!

Po zwiedzaniu na pewno zgłodniejecie, więc zapraszamy prosto do Karczmy "Zagość" na specjały kuchni pomorskiej.

Zachęciliśmy? To super! Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie muzeum wraz z cennikiem i godzinami otwarcia. Zaznaczę, że w sezonie letnim, w poniedziałki zwiedzanie (bez niektórych wystaw) jest darmowe!

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny.

o wielu
o wielu

Wielki potencjał ma ta niewielka wioska! Tu przeżyjesz niezapomniany wypoczynek mając w zasięgu spaceru wszystko, czego możesz potrzebować na wakacjach. Rewelacyjne, strzeżone kąpielisko nad pięknym i czystym Jeziorem Wielewskim to nie wszystko. Kompleksowo zaopatrzone sklepy, punkty gastronomiczne, apteka, przychodnia, stacja paliw, zabytkowy kościół, trasy rowerowe, scena nad jeziorem, deptak wzdłuż plaży, ścieżki do spacerów i pyszne lody! Wakacyjny charakter turystycznej wioski miesza się ze spokojem i ciszą lasów, pól, jezior i łąk. Mnogość atrakcji turystycznych równoważy szereg malowniczych krajobrazów możliwych do oglądania z wody, lądu, a nawet z powietrza. Tu wypoczniesz tak, jak lubisz!

Zobacz ofertę naszych domków
Śledź nas na bieżąco!