Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny

W ramach corocznego Festiwalu Żurawiny, organizowanego przez Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyki "Kaszubska Chata" i odbywajacego sie zaledwie 40 km od Wielewskiego Zakątka, odbywa się Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny. Co roku przyciąga on wielu entuzjastów jazdy na dwóch kółkach, którzy po skończonej trasie lubią wspólnie biesiadować przy muzyce, występach kabaretów oraz regionalnych przysmakach. Trasy rajdu obmyślane są w taki sposób, aby uczestnicy poznali lokalne tereny oraz zachwycili się naturalnym krajobrazem kaszubskich pól, lasów i jezior. Warto zaznaczyć, że trasy są odpowiednie nawet dla mało wytrenowanych kolarzy. Na bardziej zaawansowanych czekają nieco trudniejsze odcinki.

Oczywiście nie zapomnijmy, że trasa rajdu przebiega przez miejsca występowania tytułowej żurawiny, a więc bagna i mokradła. Początek września, a więc termin, w którym odbywa się festiwal, to najlepszy czas na zbiory żurawiny. Nikomu nie trzeba wspominać o jej właściwosciach zdrowotnych. Niektórym może się jednak przydać mała podpowiedź, jakie potrawy można z niej wykonać. W tym celu zapraszamy do udziału w festiwalu. 

Chcąc wziąć udział w rajdzie należy wcześniej złosić chęć uzcestnictwa  oraz dokonać należnej opłaty. Oprócz dwudniowego rajdu organizatorzy zapewniaja uczestnikom szereg atrakcji. Wszelkie informacje dotyczące tegorocznej edycji znajdują się na stronie wydarzenia na Facebook. 

o wielu
o wielu

Wielki potencjał ma ta niewielka wioska! Tu przeżyjesz niezapomniany wypoczynek mając w zasięgu spaceru wszystko, czego możesz potrzebować na wakacjach. Rewelacyjne, strzeżone kąpielisko nad pięknym i czystym Jeziorem Wielewskim to nie wszystko. Kompleksowo zaopatrzone sklepy, punkty gastronomiczne, apteka, przychodnia, stacja paliw, zabytkowy kościół, trasy rowerowe, scena nad jeziorem, deptak wzdłuż plaży, ścieżki do spacerów i pyszne lody! Wakacyjny charakter turystycznej wioski miesza się ze spokojem i ciszą lasów, pól, jezior i łąk. Mnogość atrakcji turystycznych równoważy szereg malowniczych krajobrazów możliwych do oglądania z wody, lądu, a nawet z powietrza. Tu wypoczniesz tak, jak lubisz!

Zobacz ofertę naszych domków
Śledź nas na bieżąco!