Tajemnicze Kręgi Kamienne w Odrach

W zaciszu lasu, niedaleko miejscowości Karsin znajdują się Kamienne Kręgi. Jest to zdecydowanie warta uwagi atrakcja turystyczna na Kaszubach. Jedni przyjeżdżają tam z zainteresowania wczesną historią, inni z potrzeby sprawdzenia uzdrawiających właściwości tego miejsca, a jeszcze inni z chęci poczucia tajemniczego klimatu cmentarzyska, o którym krąży wiele legend.

Kamienne Kręgi w Odrach to bardzo dobrze zachowane cmentarzysko Gotów. Szacuje się, że powstały między I a III wiekiem naszej ery. Cały obiekt rozpościera się na powierzchni 17 ha. Mieści się w nim 10 kręgów kamiennych o różnych średnicach oraz 29 kurhanów (niektóre posiadają stelę). Łącznie na terytorium rezerwatu przyrody znajduje się około 600 grobów. Archeolodzy stwierdzili, że oprócz miejsca pochówku, na tym terenie odbywały się wiece i zgromadzenia plemienne. Średnica kręgów waha się od 15 do 33 m. Różna jest także ilość kamieni od 16 do 29 sztuk.

Istnieją podania o wyjątkowych właściwościach Kręgów Kamiennych. Środowiska ezoteryczne chętnie przyjeżdżają w to miejsce, aby zaczerpnąć trochę „energii”. Wiele osób twierdzi, że częste odwiedzanie kręgów pomaga radzić sobie z bólami głowy.

Kamienne Kręgi w Odrach to zdecydowanie wyjątkowa atrakcja turystyczna, pozwalająca zaczerpnąć nieco rozpalającej ciekawość historii. Wypoczywając w okolicy koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce!

Atrakcje turystyczne
Atrakcje turystyczne

Wdzydzki Park Krajobrazowy, Park Narodowy Bory Tucholskie, a także Kaszubski Park Krajobrazowy to tereny obfitujące w zapierające dech w piersiach widoki. Mnogość jezior i lasów zachęcają do wycieczek po okolicach. Oprócz pięknej natury, warto poznać atrakcje turystyczne na Kaszubach uczynione ręką człowieka. 

Zobacz ofertę naszych domków
Śledź nas na bieżąco!